VI Szkolna Gala Talentów

Co roku w czerwcu w naszej placówce organizowana jest Szkolna Gala Talentów. 13 czerwca uczniowie, rodzice, nauczyciele zebrali się w sali gimnastycznej, by wziąć udział w tej uroczystości. Galę przygotowały i poprowadziły nauczycielki: Iwona Szwabowska i Iwona Gidzińska.

Uczniowie klas I-III, którzy chcieli zaprezentować swoje umiejętności, zdolności i talenty prezentowali się w czterech kategoriach: recytacja, śpiew, gra na instrumencie i taniec.

W tym roku szkolnym wystąpiły:

Jagoda Piróg , Marcelina Zyder, Milena Badylak, Ewa Pawłowska, Teresa Marynowska, Maja Gładka, Maja Jarża, Kamila Filak, Zuzanna Zielińska, Inka Wawrzyniak, Martyna Czarna.

W magiczny świat sztuki wprowadził nas zespół tańca ludowego Haneczka, który trenuje i prowadzi wicedyrektor Beata Zielińska. Dzieci zaprezentowały się w krakowiaku.

Prezentację uczniów rozpoczęła Jagoda Piróg z klasy IIa, która zaśpiewała piosenkę pt. „Góry do góry”.

Marcelina Zyder z klasy Ic zagrała utwór pt. „Pieski małe dwa”.

Milena Badylak zaprezentowała się z piosenką  pt. „Obiecuję”

Wiersz pt. „Hipopotam błagał żabę” recytowała Ewa Pawłowska z klasy Ib.

Teresa Marynowska z klasy Ia zaśpiewała piosenkę pt. „Ostatni mustang”.

Maja Gładka z klasy Ib recytowała wiersz pt. „Abecadło”.

Maja Jarża z klasy IIb zatańczyła układ z elementami gimnastyki artystycznej.

Ewa Pawłowska z klasy Ib zagrała utwór pt. „Tęcza”.

Kamila Filak z klasy IIIb zaśpiewała piosenkę pt. „Kocham Cię…”

Wiersz pt. „Chrząszcz” recytowała Zuzanna Zielińska z klasy Ib.

Uczennice z zespołu pod nazwą „Dziewczyny” w składzie: Milena Badylak i Jagoda Piróg z klasy IIb zaprezentowały się w układzie tanecznym.

Inka Wawrzyniak z klasy IIIa recytowała wiersz pt. „Szły raz myszy”.

Występy uczestników zakończyła Martyna Czarna z klasy IIb, która zaśpiewała piosenkę pt. „Piosenka drewnianych lalek”.

Po prezentacjach uczestników wystąpił zespół tańca ludowego. Galę uświetnił również występ Szkolnej Sekcji Ratunkowej, który pod opieką pani Marzeny Winter zaprezentował elementy języka migowego.

Na zakończenie Gali wszystkim występującym wręczono dyplomy uznania i upominki. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali nagrody.

Jury w składzie: Katarzyna Szydłowska, Magdalena Kościelna i Katarzyna Mikuła  wyróżniły występy:

I miejsce w kategorii taniec – MILENA BADYLAK i JAGODA PIRÓG,
I miejsce w kategorii gra na instrumencie – EWA PAWŁOWSKA,
I miejsce w kategorii recytacja – INKA WAWRZYNIAK,
I miejsce w kategorii śpiew – MARTYNA CZARNA.

Wszyscy występujący zostali nagrodzeni gromkimi brawami i wzbudzili podziw nauczycieli, rodziców oraz swoich kolegów i koleżanek.

Gala Talentów potwierdziła, że wśród naszych uczniów nie brakuje osób zdolnych i utalentowanych, mających swoje pasje. Warto je nadal rozwijać i zaprezentować za rok na kolejnej Gali!