Tydzień zdrowia w świetlicy

Dni 15 – 19 października upłynęły w naszej świetlicy pod hasłem zdrowia. Głównym celem zajęć świetlicowych była promocja zdrowego stylu życia, właściwego odżywiania, profilaktyki medycznej, a także zwrócenie uwagi na ogromną rolę aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

Zdrowy tydzień rozpoczął się od krótkiego filmiku edukacyjnego, przedstawiającego uczniom zasady zdrowego żywienia oraz zasady klasyfikacji produktów na zdrowe i szkodliwe dla zdrowia.

Następnie odbył się konkurs wiedzy „Dbajmy o zdrowie”, a także wspólne stworzenie piramidy żywieniowej, którą uczniowie wykonali z wycinków gazet.

Najskuteczniejszym sposobem na przekonanie do zdrowego odżywiania okazały się działania praktyczne, dlatego nasza świetlica na chwilę zamieniła się w kolorową kuchnię, gdzie świetliki wykonały zdrowe przekąski z owoców i warzyw, którymi później częstowali uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

Zapraszamy do galerii zdjęć: