Trzecioklasiści zdobyli szczyt Ślęży.

15 października uczniowie klas IIIb i IIIc wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę do Ślężańskiego Parku Krajobrazowego. Wyjazd zorganizowany był we współpracy z Powiatem Wrocławskim.

Spacer na szczyt Ślęży pod opieką przewodników DZPK rozpoczął się od Przełęczy Tąpadła. Jest to najkrótszy i łatwy do pokonania szlak górski. Podczas wspinaczki dzieci wysłuchały legend związanych z tym terenem oraz poznały wiele ciekawych informacji na temat występujących gatunków roślin i zwierząt.

Wchodząc na górę robiliśmy krótkie odpoczynki na posiłek i zbieraliśmy okazy przyrody w postaci liści, żołędzi, szyszek. Po powrocie do szkoły dzieci zrobią z nich piękne prace plastyczne.

Po dojściu na Ślężę trzecioklasiści zobaczyli telekomunikacyjną stację przekaźnikową z masztem o wysokości 136 metrów, Dom Turysty PTTK imienia Romana Zmorskiego i kościół pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny, z którego roztacza się wspaniały widok na całą okolicę. Dzieci poznały również kamiennego niedźwiadka i historię z nim związaną.

Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Po przyjeździe do Sulistrowiczek na dzieci czekał ciepły posiłek oraz upominki ufundowane przez organizatorów z Powiatu Wrocławskiego.

Bardzo miłą niespodziankę sprawił uczniom tata Lilianny p. Łukasz Zbroszczyk, który podarował dzieciom upominki w postaci widokówek, kart turystycznych i przypinek.

Serdecznie dziękujemy Fundatorom za wspaniałe upominki dla dzieci oraz Opiekunom za pomoc podczas wycieczki.

Dzieci wracały z wycieczki zmęczone, ale szczęśliwe i zadowolone.

Iwona Gidzińska

Alicja Łęgocka-Drab