Teatr w klasie IIa

Uczniowie klasy II a z wychowawczynią Alicją Łęgocką-Drab, tęskniąc za  wycieczkami do teatru, postanowili zorganizować teatr w klasie. Posłużył do tego scenariusz „Bajki o smoku, królu, królewnie, rycerzu i …

nie zgadniecie, o kim jeszcze”. Scenariusz  spodobał się wszystkim, bo rycerza z bajki prowadził GPS, królewna interesowała się inżynierią genetyczną, a smoki uczęszczały na kurs hiszpańskiego i odbierały e-maile. Przedstawienie zapowiadało się bardzo wesoło. Najpierw uczniowie podzielili się na zespoły aktorskie, w których  przydzielono role. Potem każdy aktor opracował projekt kukiełki, zaznaczając w nim, z jakich materiałów zostanie wykonana. Kolejny dzień zajęło wykonanie kukiełek zgodnie z projektem. Na koniec przygotowano scenę i widownię.

Wykonano dekorację i przygotowano oprawę muzyczną, z hejnałem mariackim w roli głównej. Oczywiście, była też próba generalna przedstawienia. Gdy wszystkie przygotowania zostały zakończone, każdy zespół  mógł pochwalić się talentami i owocami swojej pracy.  Aktorów nagrodzono gromkimi brawami oraz ocenami.  W sprawozdaniach zredagowanych po przedstawieniu, wszyscy uczniowie stwierdzili, że to był bardzo udany i wesoły szkolny dzień.

Zdjęcia