Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

 DSCN4630t

17 maja 2016 r. odbył się I Szkolny Konkurs Pięknego Czytania. Przedstawiciele z klas II i III mieli za zadanie jak najpiękniej odczytać przed jury i publicznością wylosowane teksty m. in. o Chichotku, Żabce Śpioszce, Bąbelku.

DSCN4566

DSCN4572

Jury w składzie: pani dyrektor Lidia Reps, pani wicedyrektor Ewa Winnicka, pani wicedyrektor Beata Zielińska i pani bibliotekarz Karolina Kubalka oceniały wiele aspektów pięknego czytania. Były to m. in.: głośne i wyraźne czytanie, dostosowanie odpowiedniej intonacji głosu do czytanej sytuacji, zwrócenie uwagi na interpunkcję.

DSCN4570

Uczestnicy konkursu:

Filip Pigułeczka z klasy II a

DSCN4592

Hanna Barcik z klasy II b

DSCN4587

Martyna Albert z klasy II c

DSCN4623

Natalia Kościelna z klasy II d

DSCN4597

Maciej Popiołek z klasy II e

DSCN4589

Anna Trzaska z klasy III a

DSCN4628

Łucja Iwaniczek z klasy III b

DSCN4619

Adrian Ostrowski z klasy III c

DSCN4622

Po ogłoszeniu wyników werdykt był następujący:

1 miejsce: Adrian Ostrowski z klasy III c

2 miejsce: Natalia Kościelna z klasy II d

3 miejsce: Maciej Popiołek z klasy II e

DSCN4660

Wszyscy uczestnicy konkursu dostali pamiątkowe dyplomy, zwycięzcy nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy gadżety.

Podczas konkursu  uczniowie z klas I „e”, II „a” i II „d”  wystawili także przedstawienie „Noc bajek”. Dzieci, dzięki swojej grze aktorskiej i wspaniałym, kolorowym strojom zabrały wszystkich w magiczny, baśniowy czas. Oprócz tego publiczność mogła  wykazać się znajomością książek dla dzieci podczas licznych zagadek.

DSCN4600 DSCN4607

DSCN4583

DSCN4649

 Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom I Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania. Do zobaczenia w przyszłym roku!

 

Organizatorzy konkursu: Barbara Łatko, Anna Zimna, Agnieszka Nawrocka