Szkolenie Pocztów Sztandarowych.

W dniu 6.05.2024r. w Szkole Podstawowej nr 1 imienia Kardynała Bolesława Kominka w Kątach Wrocławskich odbyło się szkolenie z zasad Ceremoniału Wojskowego dla Pocztów Sztandarowych ze szkół podstawowych z Kątów Wrocławskich. Szkolenie zorganizowała wicedyrektor Iwona Więcko we współpracy z Ks. mjr dr Krzysztofem Deją dyrektorem Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Bł. Edmunda Bojanowskiego w Henrykowie.

W szkoleniu uczestniczyli uczniowie, którzy zostali wybrani do Pocztu Sztandarowego i będą reprezentować naszą placówkę w roku szkolnym 2024/2025 w składzie: Kacper Dąbrowski, Hubert Sikorski, Malwina Bąbolewska, Klaudia Kuriata, Maria Zalewska, Zuzanna Wawer wraz z opiekunami Panią Iwoną Więcko i Panią Karoliną Kubalka oraz uczniowie wchodzący w skład Pocztu Sztandarowego ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Kątach Wrocławskich wraz z opiekunem Panią Małgorzatą Dragon.
Ks. mjr dr Krzysztof Deja, wraz z żołnierzami z 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, ratownikiem specjalistą oraz z kadetami z KLO przeprowadzili trening praktyczny, podczas którego uczniowie ćwiczyli podstawowe chwyty sztandaru, a także postawy, wystąpienie, marsz, zwroty, zatrzymanie i zmiany szyku Pocztu Sztandarowego podczas uroczystości państwowych, patriotycznych, patriotyczno- religijnych oraz szkolnych. Szczegółowo omówiono i przećwiczono zachowanie Pocztu Sztandarowego w kościele podczas uroczystej Mszy Świętej.

Trening praktycznego doskonalenia zasad Ceremoniału Wojskowego pod kierunkiem doświadczonych szkoleniowców był dla uczniów cennym i wartościowym doświadczeniem. Wiedza uzyskana podczas szkolenia pomoże opiekunom w jeszcze lepszym przygotowaniu Pocztu Sztandarowego do udziału w szkolnych oraz patriotyczno- religijnych uroczystościach.

Serdecznie dziękujemy Ks. mjr dr Krzysztofowi Deja dyrektorowi Katolickiego Liceum Ogólnokształcącym im. Bł. Edmunda Bojanowskiego w Henrykowie za przeprowadzenie profesjonalnego szkolenia i za współpracę przy organizacji tego wydarzenia.

Iwona Więcko