„Spotkanie z Henrykiem Sienkiewiczem”

W dniu 31 stycznia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Kardynała Bolesława Kominka w Kątach Wrocławskich odbył się spektakl teatralno- filmowy wieńczący szkolne obchody Roku Henryka Sienkiewicza.

Uczniowie mieli okazję poznać najważniejsze wydarzenia z życia pisarza, a przede wszystkim jego twórczość. Młodzi aktorzy, a byli nimi uczniowie klasy 6b, wcielili się w role głównych bohaterów „Trylogii” i przybliżyli kolegom ich losy . W scenografii imitującej szlachecki dworek, w stylowych strojach zatańczyły pary: Kmicic z Oleńką, Skrzetuski z Heleną i Wołodyjowski z panną Barbarą. Scenki teatralne uzupełniane były krótkimi fragmentami filmów : „ Ogniem i mieczem”, „Potop” i „ Pan Wołodyjowski”. Widowisko stanowiło świetną sposobność, by pokazać uczniom, jak piękną i wartościową przygodą może być spotkanie z twórczością Henryka Sienkiewicza. Będąc autorką i organizatorką tego przedstawienia, pragnę podziękować wszystkim osobom, które pomogły mi w jego przygotowaniu- naszym uczniom i pracownikom szkoły. Szczególne słowa podziękowania kieruję do Pana Piotra Lerocha, szefa Zespołu Muzyki Polskiej MOKOSZA działającego przy GOKiS w Kątach Wrocławskich, za wypożyczenie wspaniałych strojów, co uświetniło szkolną uroczystość, nadając jej niepowtarzalny szlachecki klimat .

Ewa Winnicka
nauczyciel SP nr 1 w Kątach Wrocławskich

 

Zapraszamy do galerii zdjęć