Spotkania z Europą – „Nasza planeta, nasza przyszłość” zajęcia z Panią Marią Kempf z MDK Fabryczna Wrocław

W dniu 10 czerwca 2024 r. odbyły się ostatnie zajęcia z Panią Marią Kempf z MDK Fabryczna Wrocław. Tematem przewodnim była troska o naszą Planetę szczególnie w okresie wakacyjnym.

Celem głównym było kształtowanie postaw proekologicznych, promowanie powtórnego wykorzystania surowców wtórnych, kształtowanie pozytywnej postawy względem środowiska naturalnego poprzez podejmowanie działań na rzecz ochrony środowiska oraz uświadomienie dzieciom problemu nadmiernej ilości odpadów, promowanie segregowania śmieci i zwrócenie uwagi na rolę roślin i zwierząt w życiu człowieka.

Pani instruktor krajoznawstwa zapoznała uczniów z ekozasadami i z prawidłowym postępowaniem z odpadami. Dzieci dowiedziały się jak powstaje surowiec, co to jest segregacja i recykling oraz jak umiejętnie korzystać z lasu.

Na zakończenie zajęć dzieci wykonały szereg zadań m.in.: pomogły ekodrużynie odnaleźć drogę do miejsca, w którym mogą zostawić elektrośmieci i wykonały pracę plastyczną promującą ochronę środowiska.

Za aktywny udział w zajęciach uczniowie otrzymali od Pani Marii Kempf pamiątkową ekogrę planszową i zakładkę ekologiczną z nasionkami z instrukcją sadzenia.

Zespół nauczycieli świetlicy