Spotkania z Europą – „20 lat Polski w Unii Europejskiej” zajęcia z Panią Marią Kempf z MDK Fabryczna Wrocław

W dniu 15 kwietnia 2024 r. dzieci na zajęciach świetlicowych poznały drogę Polski do Wspólnoty Europejskiej. Z uwagą przysłuchiwały się i trafnie odgadywały, które państwa łącznie z naszym krajem dołączyły do europejskiej rodziny w dniu 1 maja 2004 roku, wymieniły: Cypr, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Malta, Słowacja, Słowenia i Węgry. Pani Maria objaśniała uczniom korzyści dla naszego kraju i nas samych.
Na zakończenie zajęć dzieci wykonały dwa zadania: pomogły podróżującym obywatelom wrócić do swoich krajów oraz w dzień wyborów do Parlamentu Europejskiego udzieliły pomocy panu Rysiowi dotrzeć do urny wyborczej, aby mógł zagłosować.

Zespół nauczycieli świetlicy