Sadzenie cebulek żonkili

zonkileW czwartek (20.10.2016) nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”, uczniowie klas IVb i Vb sadzili na podwórku szkolnym żonkile tworząc w ten sposób poletko nadziei. Kwiaty, które zakwitną wiosną zostaną przeznaczone na charytatywny cel. 

Pola Nadziei to akcja realizowana przez hospicja. Jest to kampania na rzecz opieki nad osobami nieuleczalnie chorymi, mająca na celu propagowanie idei wolontariatu oraz bezinteresownej pomocy. Żonkilowe „Pola Nadziei” są znakiem jednoczącym społeczeństwo z osobami cierpiącymi, uwrażliwiają na ich potrzeby, a także skłaniają do refleksji nad sensem cierpienia, bólu i samotności.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy przyłączyli się do akcji i podarowali cebulki żonkili.

 

Monika Górniak i Anna Pluskota