Pokaz Judo

14 października odbył się apel porządkowy dla uczniów klas I-III. Pani wicedyrektor Beata Zielińska zwróciła uwagę na bezpieczeństwo zabaw podczas przerw w szkole i na boisku, poszanowanie mienia szkolnego, konieczność zmiany obuwia w szatni, bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły.

Wicedyrektor kolejny raz poprosiła uczniów o informowanie nauczycieli o każdym przypadku prób zaczepiania przez nieznane osoby dorosłe.

Prowadząca zwróciła także uwagę na potrzebę kultywowania życzliwych, pełnych troski i wrażliwości postawach uczniów.

W kolejnej części spotkania instruktor Judo, pan Patryk Jamiński przedstawił grupę sportowców z sekcji Judo. Kinga Klimczak, Michał Walenciak i Marcin Walenciak to absolwenci naszej szkoły, którzy za pomocą krótkiego pokazu zachęcali uczniów do uprawiania tej dyscypliny sportowej. Uczniowie dowiedzieli się, że Kinga Klimczak jest obecnie wicemistrzynią Europy, zaś Michał i Marcin Walencian to wielokrotni medaliści mistrzostw Polski.

Młodzi sportowcy opowiedzieli o ważnej idei judo, czyli propagowaniu takich zachowań jak: pomoc słabszym kolegom czy koleżankom, kulturalne zachowanie się wobec innych, współpraca w trakcie wykonywania ćwiczeń grupowych, nauka asekuracji i odpowiedzialności za swojego partnera.

Miłą niespodzianką dla uczniów była możliwość poznania elementów judo podczas bezpośredniego treningu z naszymi gośćmi.