PIRAMIDY GIMNASTYCZNE NA LEKCJI WF

Na lekcjach wychowania fizycznego w ramach zajęć z gimnastyki uczniowie klas VI- VIII wykonywali piramidy dwu i trzyosobowe, które są jedną z odmian ćwiczeń akrobatycznych o charakterze równoważno – statycznym.

         Ćwiczenia te są bardzo atrakcyjne dla uczniów, ponieważ ćwiczący wykazują się pomysłowością, pozwalają wykorzystać umiejętności gimnastyczne, gibkość, zwinność, równowagę, siłę i koordynację ruchową.
Jednocześnie uczniowie współdziałają w grupie, uczą się polegać na sobie, wzajemnie się asekurować i wspierać, by stworzyć wspaniały gimnastyczny pokaz. 

         Podczas ustawiania piramid nie zabrakło oczywiście potu i siniaków. Budowanie piramid jest również okazją do śmiechu i dobrej zabawy. Po ciężkich staraniach udało się stworzyć kilka ciekawych figur. A oto niektóre z nich.

Nauczycielka wf

Sylwia Wakuła