Pasowanie na ucznia

25 października 2024 r.  w naszej szkole odbyła się uroczystość   Pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły charakter.

Galę uświetnili zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie Katarzyna Sebzda – Sztul,  Dyrektor Zespołu Obsługi Jednostek Oświatowych w Kątach Wrocławskich pani Agnieszka Górska, Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu  pani Lidia Reps, Dyrektor szkoły pani Ewa Winnicka oraz Wicedyrektor szkoły pani Beata Zielińska.

Do uroczystego ślubowania przystąpili uczniowie: klasy 1a z wychowawczynią panią Agnieszką Krzyżanowską, 1b z wychowawczynią panią Iwoną Szwabowską oraz 1c z wychowawczynią panią Renatą Palińską.

W trakcie uroczystości uczniowie klas pierwszych zaprezentowali się przed zgromadzonymi recytując wiersze i śpiewając piosenki.

Część artystyczną przygotowali trzecioklasiści pod przewodnictwem pań: Magdaleny Kościelnej, Alicji Łęgockiej – Drab oraz Iwony Gidzińskiej.

Po wysłuchaniu życzeń i dobrych rad przekazanych przez uczniów klas trzecich, pierwszoklasiści w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły p. Ewa Winnicka dokonała symbolicznego aktu pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem ramion dzieci. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i gratulacje z rąk pani burmistrz oraz pani wicedyrektor szkoły.

Miłą niespodziankę przygotowała pani burmistrz, która życząc uczniom samych sukcesów w długiej karierze szkolnej  przekazała na ręce wychowawczyń drobne upominki dla dzieci.

Od tej chwili uczniowie klas pierwszych stali się nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej społeczności, co potwierdziły pani dyrektor Ewa Winnicka oraz wicedyrektor pani Beata Zielińska.

Uroczystość uświetniono pamiątkowymi zdjęciami.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców oraz bliskich, którzy ze wzruszeniem wysłuchali pięknie zaśpiewanych piosenek i z przejęciem wyrecytowanych wierszy.

Ten dzień na długo pozostanie w pamięci wszystkich.

Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

Iwona Gidzińska