Królewna ciężka ręka – „Sekrety dobrego zachowania”. Ogólnopolski Projekt Edukacyjny w świetlicy

W dniu 04.06.2024 r. w szkolnej świetlicy odbyły się trzecie zajęcia Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego pt. : „Sekrety dobrego zachowania”, których głównym celem było nabywanie umiejętności zgodnego współżycia w grupie rówieśniczej. Realizowanym tematem było zagadnienie dotyczące rozwijania umiejętności społecznych na podstawie opowiadania pt.: „Królewna ciężka ręka” Pani Agaty Bober.
Uczniowie z uwagą wysłuchali opowiadania, dowiedzieli się, że nie wolno robić krzywdy innym dzieciom i zwierzętom, że należy reagować na akty agresji, a także potrafili ocenić zachowanie bajkowych postaci (dobra i zła). Dzieci z miłą chęcią wzięły udział w zabawie ruchowej pt.: „Losowanie”.

Koordynator projektu Natalia Solarz wraz z nauczycielami świetlicy