Klasowy Konkurs Piosenki Religijnej

Dnia 17 czerwca br. odbył się Klasowy Konkurs Piosenki Religijnej. Przygotowania do tego konkursu rozpoczęły się we wrześniu 2019 r. Zaangażowani byli uczniowie klas I – VI. Sytuacja pandemiczna 2020 r. zakłóciła nam realizację według założonego planu.   Próby zostały wznowione wraz z powrotem do nauczania stacjonarnego.

W konkursie udział wzięły klasy II i III, ze względu na reżim sanitarny nie wzięły udziału klasy IV – VII.

W atmosferę konkursu wprowadziła nas Basia i Maksymilian z klasy III a opowiadając historię z objawień w Gietrzwałdzie.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce: klasa 2c

II miejsce: klasa 2a

III miejsce: klasa 2b

I miejsce: klasa 3b

II miejsce: klasa 3c

III miejsce: klasa 3a

Blanka i Mateusz z klasy III b podziękowali p. Kazimierzowi Warchołowi za wkład włożony w przygotowanie do konkursu i wręczyli obraz wykonany z drzew syberyjskich oraz piękny kwiat, jako wyraz wdzięczności.

Uczniowie klas I – III otrzymali dyplomy z wizerunkiem przedstawiającym objawienie Matki Bożej w Gietrzwałdzie.

Rada rodziców sfinansowała nagrody. Dzieci z klas II – VI oraz klasy 7a, 7b, 7d otrzymały cudowne medaliki.

Przy mojej współpracy, rodziców i dzieci wykonaliśmy piękną dekorację wzorując się na scenie objawień matki Bożej w Gietrzwałdzie.

Dzieci spontanicznie wyrażały swoją radość z otrzymanego upominku, a ta radość udzieliła się również i mnie.

s. Augustyna Polak