Europejski Dzień Języka Niemieckiego

zdięcia z tel Monisi 233

W dniu 25.09.2013 na Rynku Wrocławskim odbyły się obchody Europejskiego Dnia Języka Niemieckiego.

Impreza była przygotowana pod hasłem – nauka języka niemieckiego na wesoło. Uczniowie pracowali przy kolorowych stacjach samodzielnej nauki, gdzie zdobywali punkty za każde prawidłowo wykonane zadanie. W imprezie uczestniczyli uczniowie szkół z powiatu wrocławskiego.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas V i VI: Katarzyna Pluskota, Nathalie Victor, Patricia Hahn, Joanna Drab, Aleksandra Dudziec oraz Wiktoria Leonik. Dziewczyny świetnie się bawiły, przy okazji utrwalając poznane słownictwo. Z zaangażowaniem rozwiązywały wszystkie zadania, wykorzystując zdobytą na zajęciach wiedzę. W rezultacie uczennice naszej szkoły wywalczyły zaszczytne I miejsce w kategorii szkół podstawowych.

Zwyciężczynią gratulujemy, a wszystkich uczniów zachęcamy do pilnej nauki języka niemieckiego!

Opiekunem uczennic była Pani Monika Górniak