Egzaminy z tabliczki mnożenia

30 września 2016 r. obchodziliśmy VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Przygotowywaliśmy się cały tydzień trenując tabliczkę mnożenia na zajęciach oraz w domach. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

W czwartek w szkole odbył się krótki apel.

img_20160929_100018

W piątek egzaminy z tabliczki mnożenia. Uczniowie sami decydowali o stopniu trudności, wybierali losy łatwe bądź trudne. Uczniowie rozwiązywali (ustnie lub pisemnie) po 5 przykładów tabliczki mnożenia, otrzymali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz imienną legitymację.

img_20160930_100358

Były też gratulacje i symboliczne przebicie „piątki” lub „żółwika”.

tabliczka2

Tabliczkę mnożenia można trenować cały czas – tu interaktywne gry:

Gry interaktywne – tabliczka mnożenia

Więcej o akcji:

http://www.wmtday.org/pl

zapraszamy do galerii zdjęć- KLIKNIJ TU