Dzień Języków Obcych

IMG_20160620_095815

20 czerwca 2016 r. odbył się w naszej szkole DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH.

Tego dnia uczniowie klas 4-6 mieli okazję zaprezentować swoją wiedzę i umiejętności z zakresu języka angielskiego i niemieckiego, jak również swoje umiejętności wokalne oraz aktorskie.

Na 1-ej lekcji odbył się Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych, w którym reprezentacje klas odpowiadały na pytania związane z różnymi aspektami dotyczącymi krajów anglo- i niemieckojęzycznych.

Na lekcjach 3 i 4 odbyła się część artystyczna. Mieliśmy okazję zobaczyć prezentacje wybranych krajów oraz posłuchać piosenek i wierszy w języku angielskim i niemieckim.

Odbył się również konkurs na najładniejszy plakat kraju anglojęzycznego lub niemieckojęzycznego oraz konkurs na najładniejszą flagę.

Uczniowie klas szóstych zaprezentowali zabawne skecze, dzięki którym mogliśmy zobaczyć jak nieznajomość języków obcych może utrudnić codzienne funkcjonowanie w obcym kraju.

Na zakończenie uczennice klasy 6b, Oliwia Bieniek, Agata Kmiecik oraz Weronika Miazek, odegrały scenkę pt. The crazy dentist, którą zaprezentowały na Krzyckim Konkursie Scenek w Języku Angielskim organizowanym przez Zespół Szkół EKOLA we Wrocławiu zdobywając zwycięstwo.

W Konkursie Piosenki Obcojęzycznej oraz Recytacji w języku obcym najlepiej zaprezentowały się:

I MIEJSCE – MAJA MAZUR Z KL.6C

II MIEJSCE – ALEXANDRA VICTOR Z KL.4A

III MIEJSCE – OLIWIA BIENIEK Z KL.6B

A klasy, które w sumie uzyskały najwięcej punktów to:

I MIEJSCEKLASA 4B

II MIEJSCE – KLASA 4A

III MIEJSCE – KLASA 6A

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy

Nauczyciele języków obcych:

Magdalena Kudlak

Anna Pluskota

Monika Górniak

Lucyna Dziubczyńska-Szram

Imprezę prowadzili: Kajetan Konieczny i Przemek Demidowski z kl.4a.