DOMOWA ŚWIETLICA

1. Kwiecień plecień…

Proponujemy zachęcić dzieci do obserwacji przyrody i pogody, która, jak na wiosnę przystało, jest zmienna i kapryśna.  Wczoraj śnieg, dziś lato. Może pomóc w tym prowadzenie wiosennego kalendarza pogody.

Posłuchaj, kto śpiewa za oknem? Może uda Ci się odszukać  właściciela pięknego głosu?

Najedź kursorem na obrazek ptaka kliknij i posłuchaj:

POSŁUCHAJ

Wielkanocny kurczaczek.

Zachęcamy Was do wspólnej zabawy. Proponujemy wykonanie wielkanocnych kurczaczków:

• Koszyczek  w kształcie kurki.  Należy przygotować nożyczki, żółte kartki bloku technicznego i klej, flamastry. Świetnie nada się na czekoladowe jajka.

Szablon znajdziecie Państwo w linku:

• A może taki papierowy kurczak? Wytnij poszczególne elementy i sklej jak na obrazku.
  • Kurczaczek  z pomponów.  Z żółtej włóczki przygotuj dwa małe pomponiki, naklej oczy dziób i łapki. Gotowe.

Instrukcja pomocna w wykonaniu pod linkiem:

INSTRUKCJA

Życzymy dobrej zabawy!