Czerwony nosulek – „Sekrety dobrego zachowania”. Ogólnopolski Projekt Edukacyjny w świetlicy część druga

W dniu 07.05.2024 r. uczniowie podczas zajęć świetlicowych wysłuchali bajki terapeutycznej pt.: “Czerwony nosulek” autorstwa Pani Agaty Bober, który miał na celu kształtowanie czynności samoobsługowych i nawyków higienicznych. Po przeczytaniu opowiadania uczniowie dowiedzieli się, że do wytarcia nosa używamy chusteczek higienicznych i myjemy ręce po zabiegach związanych z higieną nosa, a także poszerzyli wiedzę na temat zagrożeń i problemów zdrowotnych wynikających z nadmiernego dłubania w nosie.
Po części teoretycznej dzieci z dużym zaangażowaniem podjęły się zadania wykonania „gniotka” do zabawy sensorycznej, która dostarczyła uczniom dużo radości i uśmiechu.

Koordynator projektu Natalia Solarz wraz z nauczycielami świetlicy