Projekt edukacyjny z wychowania fizycznego „Przez WF po zdrowie”

Zdrowie jest najwyższą wartością ale nie zawsze docenianą przez dzieci w wieku szkolnym. Często nie zdają sobie one sprawy z tego, że zdrowie można stracić w jednej chwili i trzeba o nie dbać przez całe swoje życie. Klasa 4b głównie podczas lekcji wychowania fizycznego ale i również przyrody realizowała projekt pod nazwą „Przez WF po zdrowie”.

Podjęte przez klasę działania służyły promocji aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia, prawidłowego sposobu odżywiania oraz wskazania szkodliwego wpływu używek na organizm człowieka. Uczniowie na zajęciach z wychowania fizycznego i przyrody pracując w grupach tworzyli między innymi trening zdrowotny, tablicę zdrowia oraz plakaty promujące prawidłowe nawyki zdrowego stylu życia. Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie mieli szanse poprawić swoją sprawność fizyczną i poszerzyć wiedzę z zakresu edukacji zdrowotnej.

Marta Czerwieniec