WOLONTARIAT – działania

Dnia 12 października 2021 roku nasi uczniowie z Koła Wolontariatu sadzili cebulki żonkili, które są atrybutem akcji charytatywnej, w której nasza szkoła systematycznie bierze udział. Jest to akcja Pola Nadziei, która zbiera pieniądze na finansowanie domowego Wrocławskiego Hospicjum Dziecięcego.

Dnia 1 listopada nasi wolontariusze wsparli akcję Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia. Uczniowie naszej szkoły kwestowali na naszym lokalnym cmentarzu aby zebrane pieniądze mogły wspomóc akcję opieki nad grobami naszych przodków zza wschodniej granicy.

W okresie przedświątecznym odbył się w naszej szkole Festiwal Piernika Bożonarodzeniowego. Cel był szczytny – pieniądze zbierane były na leczenie naszej uczennicy Andżeliki. Wszystkie pierniki rozeszły się w mgnieniu oka 😀

Jesteśmy szczęśliwi, że wreszcie mogliśmy wziąć udział w kweście na rzecz Wrocławskiego Hospicjum Dziecięcego – POLA NADZIEI. W tej akcji nasza szkołą bierze udział systematycznie, niestety w okresie wzmożonej zachorowalności podczas pandemii nie było to możliwe. Jednak znów wkroczyliśmy do akcji i przez dwa kolejne weekendy kwietnia nasi uczniowie kwestowali w Magnolii na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci. Zebrane pieniądze są przeznaczone na wizyty lekarskie, psychologów oraz rehabilitację dzieci w ich domach.

1 czerwca 2022 roku nasi uczniowie mogli połączyć przyjemne z pożytecznym. Podczas kiermaszu ciast zebraliśmy niespełna 1350 złotych, które zostały przekazana dla Ekostraży, która ratuje życie zwierzętom. Dziękujemy za zakupy oraz za przygotowanie ciast przez naszych uczniów.