Żywe lekcje historii i muzyki

Rok 2022 ustanowiony został Rokiem Romantyzmu Polskiego. Uczniowie naszej szkoły uczestniczą więc w koncertach muzycznych pod hasłem „Nazywam się Chopin. Fryderyk Chopin”, które odbywają się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich.

Pomysłodawcami i prowadzącymi koncert są p. Iwona i Piotr Lerochowie, którzy po latach pracy w polskich filharmoniach i operach oraz wielu koncertach krajowych i zagranicznych, prowadzą zajęcia dydaktyczne w szkołach i ośrodkach kultury. Są również założycielami Zespołu Muzyki Polskiej MOKOSZA w GOKiS w Kątach Wrocławskich.

Podczas koncertu dzieci słuchają utworów muzycznych, które wieki temu rozbrzmiewały na salonach całej Europy oraz pieśni skomponowanych przez Chopina. Zapoznają się również ze sztuką doby romantyzmu, z historią Polski i Polaków na przykładzie biografii kompozytora. Poznają znaczenie pojęć muzycznych takich jak: wirtuoz, meloman, folklor.

Ważnym elementem spotkania jest przekazanie uczniom koncertowego savoir vivre’u.

Takie żywe lekcje dowodzą, że muzyka „poważna” bywa wesoła.

Na pamiątkę po koncercie uczniowie otrzymują ozdobne plakietki.

Klasa IIIb
Klasa IIIc