Zdrowie na talerzu

W ramach udziału w Ogólnopolskim Konkursie dla szkół  „Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi” w dniach od 16 do 18 października w naszej świetlicy została przeprowadzona debata uczniowska pod hasłem „Zdrowie na talerzu”.

 

Celem debaty było poszerzenie wiedzy na temat zdrowego odżywiania, roli drugiego śniadania, pomysłu na zdrową i pyszną przekąskę oraz aktywnego spędzania czasu wolnego. W debacie wzięli udział uczniowie klas I, II i III i wychowawcy świetlicy.

Punktem wyjścia do dyskusji była krótka prezentacja multimedialna przedstawiająca zasady zdrowego stylu życia – świetliki zapoznały się z piramidą zdrowego żywienia,  zasadami klasyfikacji produktów na zdrowe i szkodliwe dla zdrowia.

Na zakończenie debaty odbył się krótki test wiedzy oraz zajęcia plastyczne – dzieci wykonały przepiękne pracę w postaci talerzy zdrowia.

W ramach zajęć „Zdrowie na talerzu”, odbyły się również warsztaty kulinarne, podczas których dzieci samodzielnie przygotowały smaczne i zdrowe przekąski z warzyw i owoców, które później zaprezentowały na przygotowanym stoisku do degustacji.

Stoisko cieszyło się dużym powodzeniem, dlatego mamy nadzieje, że aspekt zdrowia będzie nam i naszym świetlikom zawsze bliski nie tylko tego dnia, ale przez cały rok.

 

Wychowawcy świetlicy.