Zawody w czwórboju lekkoatletycznym, chłopcy w-ce mistrzami powiatu wrocławskiego

P1550471

            W ostatnim tygodniu kwietnia 2018 roku odbyły się gminne i powiatowe zawody w dyscyplinie zwanej królową sportu- w czwórboju lekkoatletycznym chłopców i dziewcząt rocznik 2005 i młodsi. Turniej składał się z czterech konkurencji: bieg na 60 metrów, rzut piłeczką palantową, skok w dal i bieg długi dla dziewcząt 600 metrów, a dla chłopców 1000 metrów. Na etapie gminnym rywalizowały ze sobą trzy reprezentacje ze szkół podstawowych: SP Smolec, SP Sadków i SP 1 Kąty Wrocławskie.

W grupie chłopców reprezentacja naszej szkoły okazała się bezkonkurencyjna i zajęła  I miejsce uzyskując tym samym prawo do startów na etapie powiatowym. Dziewczęta po zaciętej walce uległy rywalkom zajmując ostatecznie 3 miejsce.

 

Zawody powiatowe odbyły się 23.04.18 w Żórawinie. Na turnieju stawiły się reprezentacje chłopców i dziewcząt z sześciu szkół z całego powiatu wrocławskiego: SP Dobrzykowice,   SP Święta Katarzyna, SP Sadków, SP Kiełczów, SP Tyniec Mały, SP Żórawina i nasza SP 1 Kąty Wrocławskie. Chłopcy mocno rywalizowali do ostatniej konkurencji. Ostatecznie w punktacji końcowej ulegliśmy jedynie szkole podstawowej z Tyńca Małego różnicą zaledwie 31 punktów.

W klasyfikacji końcowej zajęliśmy wysokie II miejsce uzyskując tytuł w-ce mistrza powiatu wrocławskiego.

 

Gratuluję wytrwałości i pięknej sportowej rywalizacji wszystkim zawodnikom i zawodniczkom.

 

Poinformowała:

Sylwia Wakuła

 

SKŁAD REPREZENTACJI SZKOŁY

 

                        DZIEWCZĘTA:                                                      CHŁOPCY:

 

Julia Chabzda kl 6b                                                               Karol Działoszek kl 6b

Karolina Moczkodan kl 6c                                                    Radosław Nowak kl 6b

Hanna Borowiak kl 6a                                                           Maciej Goliński kl 6b

Agata Dołowicz kl 7c                                                            Iwo Wawrzyniak kl 6c

Aleksandra Szram kl 5a                                                        Paweł Matła kl 7a

Zuzanna Burczak kl 7a                                                          Bartosz Kozdrowski kl 5a

Blanka Włodarczyk kl 7b                                                      Dawid Basiński kl 5a

Mateusz Szewczyk kl 7b (gmina)

 

 zapraszamy do galerii zdjęć