Zapraszamy Was do tańca

29 kwietnia to Światowy Dzień Tańca. Nie jest to istotne czy ktoś potrafi tańczyć jak profesjonalista czy tylko buja się w rytm muzyki. Każda forma ruchu do muzyki pozwala nam naprawdę dobrze się bawić i naturalnie wyzwala uśmiech i potężną dawkę energii.

Dziś proponujemy Wam włączyć swoją ulubioną muzykę i do zabawy.

Taniec z rekwizytem – weż dowolny przedmiot, może to być wstążka z bibuły, apaszka, miś, miotła, balon,  włącz muzykę tańcz jak chcesz. Przykładowa muzyka TUTAJ

Choreograf – to zabawa dla większej grupki tańczacych, polegająca na tym, że każdy po kolei układa krótką choreografię tańca dla pozostałych. Zadaniem grupy jest pokazać każdy poprzedni ruch i dołączyć do niego nowy. W ten sposób każde z dzieci ma szansę zostać choreografem i każde jednocześnie jest uczestnikiem, który uczy się nowych kroków. Na koniec włączamy muzykę i wykonujemy nowo powstały taniec.

Czekoladowy taniec  – naucz się kroków jak na FILMIE i tańcz.

Zrób piękną balerinę  – potrzebne będą: miękki drucik, klej, bibuła, serwetki, nici.

Krok po kroku:

Z drucika uformuj szkielet baleriny, owiń cienko bibułą, przyklejając  ją. Z serwetki lub cienkiej bibuły uformuj kilkuwarstwową spódniczkę. Nićmi zwiąż w pasie. Z paseczków bibuły przyklej gorset i owiń paskiem. Możesz z bibułki lub serwetki dorobić czapkę lub włosy.

Wspaniałej zabawy i uśmiechu

życzą

Nauczyciele świetlicy