Zajęcia warsztatowe „Zagrożenia na drodze”

bezp4

27 października pierwszaki wzięły udział w warsztatach zorganizowanych w ramach programu Bezpieczny Dolnoślązak. Na zajęcia zaproszeni zostali wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego. Wśród gości byli również policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, którzy zaprezentowali pokaz multimedialny dotyczący bezpiecznego poruszania się po drogach oraz służyli radą podczas wykonywania zadań przez uczniów.

Tego dnia dzieci wzięły udział w różnych konkursach: rozwiązywały rebusy, układały puzzle, rozpoznawały znaki drogowe, projektowały znaczki odblaskowe. Urozmaiceniem warsztatów były występy uczennic z klas III, które recytowały wiersze.

Na koniec spotkania uczestnicy otrzymali dyplomy i pamiątki. Ważnym momentem były gratulacje i uścisk dłoni ze strony policjantów .

Przygotowany dla uczniów program pozwolił na głębsze zrozumienie zagrożeń, na które mogą być narażeni w ruchu drogowym.

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kardynała Bolesława Kominka oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kątach Wrocławskich serdecznie dziękują starszemu aspirantowi  Tadeuszowi Witkowskiemu i aspirantowi Markowi Drzale  z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu za udział w warsztatach edukacyjnych.

Organizatorki warsztatów: Iwona Gidzińska i Magdalena Kościelna

galeria zdjęć