Zajęcia otwarte dla rodziców

DSCN4167

21 marca uczniowie klasy IIIc  wraz wychowawczynią Iwoną Gidzińską, zaprosili rodziców do klasy na zajęcia otwarte poświęcone tradycjom Świąt Wielkanocnych dawniej i obecnie.

Celem lekcji było zaprezentowanie rodzicom  sposobu pracy nauczyciela z uczniami, relacji pomiędzy nauczycielem, a dziećmi oraz dokonanie obserwacji zachowania dziecka na tle grupy. Takie zajęcia pozwoliły również na śledzenie postępów własnego dziecka w zakresie osiąganych kompetencji umysłowych i społecznych.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania przybyłych gości. Uczniowie z pomocą prezentacji multimedialnej i zabaw poznawali dawne tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi oraz opowiadali o swoich doświadczeniach związanych z przeżywaniem świat w domu rodzinnym. Wśród prezentowanych umiejętności było: czytanie, liczenie, układanie zdań, formułowanie wypowiedzi. Każde dziecko  mogło zaprezentować się przed swoimi najbliższymi, gdyż zajęcia przeplatane były występami artystycznymi uczniów.  Występ składał się z wielkanocnych wierszy i piosenek.

Na zakończenie dzieci złożyły swoim rodzicom życzenia świąteczne i wręczyły własnoręcznie wykonane stroiki.

Dzięki tym zajęciom udało się wytworzyć miłą, przedświąteczną atmosferę i zaprezentować rodzicom efekty  trzyletniej pracy.