Zajęcia otwarte dla przedszkolaków.

DSCN4405

6 maja uczniów z klasy III c odwiedziły dzieci z grupy Muszek z Publicznego Przedszkola w Kątach Wrocławskich. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach z cyklu „Niewidzialne mikroorganizmy”, prowadzonych przez nauczycielkę Iwonę Gidzińską.

Podczas  spotkania  trzecioklasiści wspólnie z przedszkolami czytali informacje dotyczące wirusów i bakterii, oglądali film i ilustracje przedstawiające drobnoustroje, ilustrowali za pomocą plasteliny proces rozmnażania się bakterii.

DSCN4423

DSCN4409

Efektem wspólnie ustalonych wniosków było opracowanie zasad postępowania, aby ustrzec się przed bakteriami.

DSCN4459

DSCN4397

Wiele emocji wszystkim uczestnikom zajęć  dostarczyła obserwacja pleśni za pomocą lupy oraz pod mikroskopem. Trzecioklasiści hodowali ją przez wiele dni i wreszcie mogli się jej dokładnie przyjrzeć.

DSCN4421

DSCN4432

Kolejnym zadaniem dla gości z przedszkola było ułożenie puzzli oraz rysowanie obrazków w powiększeniu lub pomniejszeniu.  Dzieci świetnie sobie poradziły i już po chwili na ławkach leżały ilustracje przedstawiające mikroskopy. Zadanie plastyczne powiodło się równie dobrze.

DSCN4446

DSCN4456

Na zakończenie zajęć  uczniowie  zaprosili młodszych kolegów do wspólnej zabawy ruchowej.

DSCN4472

Współpraca układała się wzorowo o czym świadczą uśmiechy, jak i skupione twarze uczestników zajęć. To spotkanie było bardzo udane i pouczające tak dla dzieci z przedszkola, jak i dla trzecioklasistów.

Nasi goście opuścili szkołę z pamiątkowym dyplomem udziału w zajęciach.

DSCN4483