Zajęcia otwarte dla dzieci z przedszkola

WP_20160413_09_22_56_Pro

        13 oraz 18 kwietnia w naszej szkole odbyły się zajęcia otwarte dla przedszkolaków. Nauczycielki Anna Zimna oraz Iwona Gidzińska przeprowadziły zajęcia wychowania fizycznego z edukacją zdrowotną dla dwóch grup z Przedszkola Publicznego w Kątach Wrocławskich, a także dla swoich wychowanków, tj. klasy 1 „e” i klasy 3 „c”.

         Dzieci z grupy „Plastelinki” przebrane w sportowe stroje, aktywnie uczestniczyły w wielu ciekawych grach i zabawach ruchowych (m. in. w zabawie „Pająk i muchy”, ”Pracowite mrówki”, w magicznej, muzycznej opowieści ruchowej, czy też w ćwiczeniach oddechowych z piórkami). Lekcja przebiegła w miłej atmosferze i szybko dobiegła końca. „Plastelinki” przez chwilę poczuły się jak uczniowie naszej szkoły. Na pamiątkę otrzymały kolorowe dyplomy.

Podczas zajęć  grupy „Myszek” i uczniów klasy 3 „c”, zaraz po zbiórce rozpoczęły się ćwiczenia gimnastyczne z piłkami, woreczkami oraz sportowe zabawy ruchowe. Dzieci rywalizowały ze sobą podczas pokonywania toru przeszkód. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.
Przedszkolaki miały możliwość poznania szkoły i starszych kolegów.

Wzorowo spisali się trzecioklasiści, którzy otoczyli gości opieką. Niektórzy zapamiętali imiona dzieci, dbali o to, by przedszkolaki czuły się w szkole dobrze.

Zarówno dzieci z przedszkola, jaki i uczniowie starali się ćwiczyć jak najlepiej, pamiętając o sportowej postawie i przestrzegając ustalonych zasad. Po skończonych zajęciach wszyscy z uśmiechem powrócili do swoich obowiązków.