XX Przegląd Recytatorski Literatury Patriotycznej i Religijnej

IMG_2676

Dnia 7 listopada 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu, w Kątach Wrocławskich odbył się XX Przegląd Recytatorski Literatury Patriotycznej i Religijnej  Uczniów Szkół Podstawowych. Organizatorem tej imprezy była Szkoła Podstawowa w Małkowicach.

Celem konkursu było m. in. uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, propagowanie patriotycznej i religijnej tradycji Rzeczypospolitej oraz upowszechnianie kultury języka ojczystego.

Szkołę reprezentowali uczniowie z klasy IV „b”: Rafał Chojnacki, V „a” i „d”: Michalina Muchorowska, Zofia Nowicka, Wiktoria Wołoszczuk, Gabriela Żygadło, VI „c”: Adrian Ostrowski oraz VII „a”: Natalia Jarosz.  Wykonane przez uczniów utwory dostarczyły wszystkim wielu wrażeń. Zachwycały interpretacją, wzruszały   i  bawiły odbiorców, pozwoliły dostrzec piękno poezji. Uczestnicy konkursu potwierdzili i udowodnili, że świat poezji i prozy jest niezwykły, tajemniczy,  pozwala wyrażać swoje uczucia, odkrywać to, co nieznane. Laureatom zostały wręczone dyplomy oraz nagrody książkowe. Uwieńczeniem uroczystości był wielki biało-czerwony tort z orłem.

Agnieszka Nawrocka

zapraszamy do galerii zdjęć