XIX Przegląd Recytatorski Literatury Patriotycznej i Religijnej

Konk

Dnia 10 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej w Małkowicach odbył się XIX Przegląd Recytatorski Literatury Patriotycznej i Religijnej  Uczniów Szkół Podstawowych.

Celem konkursu było uczczenie 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości, 200 rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki, propagowanie patriotycznej i religijnej tradycji Rzeczypospolitej oraz upowszechnianie kultury języka ojczystego.

Szkołę reprezentowały uczennice z klasy IV „a” i „b”: Michalina Muchorowska i Patrycja Iwaniczek, VI „a”: Alexandra Victor  i VII „b”: Katarzyna Durska.  Wykonane przez uczniów utwory dostarczyły wszystkim wielu wrażeń. Zachwycały interpretacją, wzruszały   i  bawiły odbiorców, pozwoliły dostrzec piękno poezji. Uczestnicy konkursu potwierdzili i udowodnili, że świat poezji i prozy jest niezwykły, tajemniczy,  pozwala wyrażać swoje uczucia, odkrywać to, co nieznane. Laureatom zostały wręczone dyplomy oraz nagrody książkowe.

Agnieszka Nawrocka

Konk1

Konk2 Konk3

Konk4