XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek 7 października 2022 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Z tej okazji w klasach IV i V przeprowadzono trochę inne zajęcia matematyki. Celem zajęć było ćwiczenie tabliczki mnożenia poprzez zabawę.

W klasach IV zorganizowano grę matematyczną „Stacja”. Uczniowie zostali podzieleni na dwuosobowe grupy i mieli za zadanie rozwiązać 12 zadań dołączonych do rozwieszonych w sali stacji. Każda grupa rozpoczynała od innego miejsca  i musiała przejść wszystkie stacje w odpowiedniej kolejności. Zły wybór odpowiedzi powodował powrót do zadania które już zostało rozwiązane.

Dla zwycięzców przewidziano nagrody w postaci dodatkowych ocen z matematyki.
Oto lista uczniów, którzy wykonali zadanie najszybciej:
– w klasie IV a – Iga Cwojdzińska i Weronika Domańska
– w klasie IV b – Kaja Babert i Julia Wojtczak
– w klasie IV c – Antonina Kropielnicka i Antoni Kozar

Serdecznie gratulujemy!

W klasach V uczniowie zostali podzieleni na grupy i każda z grup miała możliwość zagrać w trzy gry. Pierwszą grą była planszówka z polami z przykładami tabliczki mnożenia. Drugą grą było „Okrągłe domino”, a trzecią grą było „Ja mam, a kto ma?”. Podczas gier uczniowie świetnie się bawili i panowały duże emocje, ale co najważniejsze osiągnęli cel lekcji.

Organizatorzy imprezy

Kinga Szumielewicz

Marta Czekałowska