Występ „Dentystyczna bajka Baby Jagi”

IMG_1434

14 kwietnia uczniowie klas Ic i IIb zaprosili kolegów ze szkoły oraz przedszkoli na występ o charakterze profilaktycznym. O tym, że higiena jamy ustnej jest bardzo ważna każdy dobrze wie, ale nie każdy o tym pamięta. Mali artyści przypomnieli zasady prawidłowego dbania o uzębienie i zwrócili uwagę na smutne skutki zaniedbywania wizyt u dentysty.

Zaproszenie do obejrzenia występu przyjęła m.in. Pani pielęgniarka Dorota Krawiec.

Uczniowie przygotowywali się do występu pod kierunkiem wychowawczyń: p. Iwony Gidzińskiej i Iwony Szwabowskiej. Przez wiele tygodni ćwiczyli swoje role i śpiewali piosenki takie jak: „Śnieżnobiały uśmiech”, „Szczotka, pasta”, „Czarownica”, „Duchy Łakomczuchy” , „Ruch to zdrowie”, „Witaminki”, „Zdrowe dzieci”.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych cukierkami  podziękowały uczniom za występ.

Zdjęcia z galerii.