Wystawa „Tym ludziom zawdzięczamy niepodległość”.

100_6260

W październiku 2018 roku w holu Szkoły Podstawowej nr 1 imienia Kardynała Bolesława Kominka w Kątach Wrocławskich pani Karolina Kubalka i pani Iwona Więcko zorganizowały wystawę „Tym ludziom zawdzięczamy niepodległość”.

Na tablicach zamieszczono najważniejsze wydarzenia procesu odbudowy państwowości oraz zaprezentowano sylwetki sześciu działaczy i polityków, którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego i Ignacego Daszyńskiego. Celem ekspozycji było uczczenie wielkich Polaków, a także pokazanie uczniom, że ludzie, którzy reprezentowali różne poglądy polityczne potrafili zjednoczyć się i wspólnie poprowadzić Polaków  do wolności i niepodległości.

 

Wystawa została zorganizowana w ramach szkolnego projektu „Jedynka na stulecie niepodległości Polski”.

 

                        Pedagog szkolny

      Iwona Więcko

zapraszamy do galerii zdjęć