Wykład dla Rodziców na temat „Cyberprzemoc a depresja”

W dniu 21.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 imienia Kardynała Bolesława Kominka w Kątach Wrocławskich odbył się wykład dla Rodziców uczniów klas I-VIII na temat „Cyberprzemoc a depresja”.

           Spotkanie przeprowadziła psychoterapeutka  Pani Grażyna Kącka z Centrum Pomocy Psychoterapeutycznej „Lecznica Dusz”. Podczas wykładu omówiono problemy młodzieży oraz zagrożenia związane z Internetem, zwracając szczególną uwagę na treści nieodpowiednie do wieku dzieci, do których mogą mieć one dostęp. Psychoterapeutka przedstawiła wyniki badań naukowych na temat tego, w jaki sposób i ile czasu spędzają obecnie dzieci w Sieci. Podczas wykładu prelegentka starała się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego młodzi ludzie potrzebują socialmediów. Terapeutka wyjaśniła również mechanizmy uzależnień behawioralnych od Internetu, smartfona i tabletu. Prelegentka omówiła problem cyberprzemocy i fonoholizmu oraz sposoby reagowania w sytuacji, gdy dziecko stanie się ofiarą przemocy w Internecie.

Pani Grażyna Kącka podkreśliła rolę rodziców w modelowaniu zachowania swoich dzieci w Internecie oraz uświadomiła rodzicom, jak młodzi ludzie odreagowują niepowodzenia i reagują na cyberprzemoc, pogrążając się coraz bardziej w stanach depresyjnych.

            Spotkanie ze specjalistą zorganizowała pedagog Iwona Więcko.

Pedagog szkolny

Iwona Więcko