Wyjazd Pocztu Sztandarowego do Wodzisławia Śląskiego

100_4113

Wyjazd Pocztu Sztandarowego do Wodzisławia Śląskiego na uroczystość 120-lecia szkoły oraz 20-lecia nadania imienia.

             W dniu 26.10.2016r. uczniowie wchodzący w skład Pocztu Sztandarowego  wraz z p. Lidią Reps dyrektorem szkoły oraz p. Karoliną Kubalka i p. Iwoną Więcko- opiekunami Pocztu Sztandarowego wzięli udział w uroczystości 120-lecia szkoły oraz 20-lecia nadania imienia w Zespole Szkolno – Przedszkolnym     nr 3 imienia Kardynała Bolesława Kominka w Wodzisławiu Śląskim.

            Uczestniczyliśmy w Mszy Świętej w kościele Św. Marii Magdaleny w Radlinie II,  której przewodniczył  Arcybiskup Damian Zimoń, a następnie w uroczystej akademii z okazji 120- lecia szkoły. Po zakończonej akademii zwiedziliśmy szkołę oraz Izbę Pamięci poświęconej Kardynałowi Bolesławowi Kominkowi. Naszym przewodnikiem była Siostra Michaela, która zaprezentowała nam liczne pamiątki po Kardynale oraz podzieliła się z nami wiedzą o jego życiu. Oglądnęliśmy wystawę, zdjęcia i liczne publikacje na temat naszego patrona. Pani dyrektor Lidia Reps dokonała pamiątkowego wpisu w kronice szkoły. Na zakończenie udaliśmy się na miejscowy cmentarz, by pomodlić się na grobie rodziców Kardynała Bolesława Kominka.

            Wyjazd do miejscowości, w której urodził się, wychował i mieszkał Kardynał Bolesław Kominek był dla nas cennym doświadczeniem i pozwolił  nam jeszcze lepiej poznać naszego patrona.

Pedagog szkolny

Iwona Więcko

zapraszamy do galerii zdjęć: KLIKNIJ TU