Wyjazd na warsztaty kiszenia do Karnic.

W listopadzie klasa 7e pojechała na wycieczkę do Doliny Baryczy, gdzie wzięła udział w warsztatach kiszenia i surówek. Były to bardzo ciekawe zajęcia, których celem było  propagowanie zdrowego żywienia. Uczniowie kisili kapustę i marchewkę oraz przygotowywali  surówkę z kiszonej kapusty.

Dowiedzieli się, jak ważne  są probiotyki w diecie człowieka, dlaczego należy odżywiać się zdrowo i wybierać produkty od lokalnych rolników.  Zwiedzili okoliczne pole i zbierali ziemniaki.

 Podczas warsztatów możliwa była degustacja kiszonek. Uczniowie mieli okazję spróbować soków z kiszonego buraka i z kiszonej kapusty oraz  różnych kiszonych warzyw. Spędzili dużo czasu na świeżym powietrzu i świetnie się bawili. Do domu wrócili z torbą pełną ziemniaków, surówką, kiszoną kapustą i marchewką oraz z butelką soku.

Galeria zdjęć

Lucyna Dziubczyńska-Szram