Wycieczka klasy 5a i 5c

IMG_7176

Od 23 do 25 maja 2018r. uczniowie klasy 5a i 5c uczestniczyli w wycieczce do Poznania – Torunia – Biskupina i Gniezna.

Pierwszego dnia odwiedziliśmy Poznań. W umówionym miejscu spotkaliśmy się z przewodnikiem i wyruszyliśmy na kilkugodzinny spacer. Obejrzeliśmy między innymi: rynek, ratusz ze słynnymi koziołkami, Wzgórze Lecha,  katedrę. Braliśmy udział w warsztatach rogalowych, gdzie usłyszeliśmy legendy o powstaniu Rogali, zapoznaliśmy  się z ich składnikami i recepturą  oraz mieliśmy okazję ich spróbować. Pomagaliśmy Rogalowemu Mistrzowi przy użyciu tradycyjnych narzędzi cukierniczych wypiec tradycyjne rogale

IMG_7372

Drugiego dnia wyruszyliśmy do Torunia, wzięliśmy udział w seansie w toruńskim planetarium, zobaczyliśmy orbitarium, a potem udaliśmy się z przewodnikiem  na krótką wycieczkę po mieście. Braliśmy też udział w warsztatach piernikarskich, gdzie wykonaliśmy tradycyjną metodą swoje własne pierniki.

IMG_7589

W ostatnim dniu wycieczki odwiedziliśmy skansen archeologiczny w Biskupinie oraz Gniezno. W Gnieźnie zwiedziliśmy katedrę ze słynnymi drzwiami. Wycieczka była bardzo udana, wiele się nauczyliśmy, a i pogoda była dla nas bardzo łaskawa.

Małgorzata Czarnik i Elżbieta Drabo

zapraszamy do galerii zdjęć