Wybory do Samorządu Uczniowskiego świętem szkolnej demokracji

P1560808

Dnia 20 września 2018 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Szkolnego Samorządu Uczniowskiego. Wybory były swoistą lekcją demokracji dla wszystkich uczniów naszej szkoły, uczniowie przekonali się, że w dorosłym życiu czeka ich wiele trudnych wyborów.

            W wyborach startowali uczniowie z klas 4-8, którzy przeprowadzali akcje wyborcze. Kandydaci do samorządu przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu.

            W tegorocznych wyborach wzięło udział 310 uczniów klas 4- 8 (na 435 uczniów w całej szkole), co stanowi 71% ogółu głosujących. Do samorządu uczniowskiego na rok szkolny 2018/19 dostało się 10 kandydatów z największą liczbą głosów.

Wszystkim kandydatom dziękuję za udział, głosującym za wysoką frekwencję, a zwycięzcom serdecznie gratuluję i życzę owocnej pracy.

Opiekun SU- pani Sylwia Wakuła

zapraszamy do galerii zdjęć