Wizyta w Regionalnej Izbie Pamięci

6 kwietnia uczniowie klasy 1c odwiedzili Regionalną Izbę Pamięci w Kątach Wrocławskich. Podczas zwiedzania wystawy „Wspólne dziedzictwo. Od Kanth do Kątów Wrocławskich”  poznaliśmy dawne zawody, odwiedzając warsztat stolarski, szewski a także starą kuźnię i zakład fotograficzny.

Odkryliśmy skarby z kapsuły czasu oraz zapoznaliśmy  się z narzędziami, które kiedyś służyły człowiekowi do pracy i były wykorzystywane w gospodarstwie domowym. Dużym powodzeniem cieszyła się stara pralka oraz maszyna do ostrzenia noży i narzędzi.

Odwiedziliśmy aptekę, magiel, zrobiliśmy zakupy w starym sklepie, by wreszcie usiąść wspólnie przy stole w starej izbie.

Po zwiedzaniu uczestniczyliśmy w mini- warsztatach przedświątecznych, na których wykonaliśmy niepowtarzalne kartki wielkanocne, spełniające nasze własne marzenia! W trakcie warsztatów dowiedzieliśmy się , że pisanki, które wręczano jako prezent, miały dawniej za zadanie pomnażać siły witalne.

Serdecznie dziękujemy pracownikom Regionalnej Izby Pamięci w Kątach Wrocławskich za zaproszenie i miłe przyjęcie!

                           Wychowawczyni p. Agnieszka Krzyżanowska z klasą 1 C

GALERIA ZDJĘĆ