Wizyta uczniów klasy IIc w Bibliotece Publicznej GOKiS

24 maja uczniowie klasy IIc wzięli udział w zajęciach zorganizowanych na terenie biblioteki miejskiej. Na początku spotkania dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki, zasadami korzystania z księgozbioru. Pani bibliotekarka w ciekawy sposób omówiła zasady korzystania z biblioteki – przedstawiła księgozbiór biblioteczny, oprowadziła uczniów po jego działach, pokazała , gdzie znajdują się książki odpowiednie dla najmłodszych czytelników.

Następnie dzieci dowiedziały się, jakie są rodzaje książek i dlaczego tak ważne jest systematyczne czytanie, z zainteresowaniem słuchali wszystkich informacji, poznali w jaki sposób należy zachowywać się w czytelni. Byli zaskoczeni tak dużą liczbą książek na półkach.

Odwiedziny uczniów  były również okazją do poznania historii powstawania książki. Dzieci rozwiązywały zagadki, słuchały wierszy i w grupach wykonywały zadania.

GALERIA ZDJĘĆ