Wizyta przedszkolaków na zajęciach Mistrzów Kodowania

We wtorek 2 kwietnia grupa Tygryski z Przedszkola Sióstr Elżbietanek odwiedziła naszą szkołę. Celem wizyty było bliższe poznanie szkoły, do której część dzieci będzie uczęszczać po ukończeniu przedszkola. Dzieci powitała nauczycielka klasy IIIa Iwona Gidzińska, która zaprowadziła je do sali komputerowej i zachęciła do wzięcia udziału w zajęciach Mistrzów Kodowania.

Dzieci uczestniczyły w zajęciach otwartych z użyciem tablicy multimedialnej. Przedszkolaki przy pomocy uczniów klasy IIIa: Natalii, Julii, Mai, Łucji i Bartka układali scratch’owe duszki z puzzli, w małych grupach programowali prostą grę w programie Scratch oraz korzystając z tabletów mieli możliwość sterowania robotami.

Na zakończenie wizyty przedszkolaki otrzymały pamiątkę udziału w zajęciach. Same zaś, w podziękowaniu za zorganizowanie zajęć, wręczyły uczniom własnoręcznie wykonany album z obrazkami.

Mamy nadzieję, że dzięki tej wizycie, dzieci przekonały się , że w szkole jest bezpiecznie, miło i ciekawie. Bez żadnego lęku we wrześniu przekroczą szkolne mury i poznają nowych kolegów.

Galeria zdjęć