Wizyta grupy „Motylków” w klasie 3a

DSC04167

Dnia 2 marca klasę 3a odwiedziła grupa dzieci z Przedszkola Publicznego przy ulicy Drzymały. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć jak wygląda sala lekcyjna oraz wziąć udział w zajęciach przeprowadzonych przez p. Dorotę Andruszkiewicz.

Trzecioklasiści przywitali młodszych kolegów inscenizowanym wierszem o szkole oraz zagadkami związanym z  przyborami szkolnymi . Następnie, z odpowiednim ruchem i gestem, zaśpiewali piosenkę pt. „Witajcie w naszej bajce”. Potem uczniowie czytali fragmenty różnych baśni  oraz  zagadki, a „Motylki” odpowiadały, wykazując się dużą znajomością tematyki baśniowej.  W końcu  przyszedł czas na wspólną pracę – wykonanie zakładki do książki w formie bajkowego zwierzątka lub potworka. Uczniowie pomagali dzieciom z przedszkola w tworzeniu zakładki. Pożegnaliśmy się piosenką pt. „Na wyspach Bergamutach”.

Po zajęciach w klasie dzieci zwiedziły naszą szkołę. Mamy nadzieję, że to doświadczenie pomoże i ułatwi przedszkolakom przekroczenie progu szkoły we wrześniu.

Dorota Andruszkiewicz

DSC04148

DSC04162

galeria zdjęć