Wizyta „Biedronek” w szkole

Dnia  03.03.2015r. gościliśmy grupę „Biedronek” z Niepublicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety w Kątach Wrocławskich.

DSC_1109

Dnia 3 marca „Biedronki” z Niepublicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety w Kątach Wrocławskich odwiedziły naszą szkołę. Pani Elżbieta Drabo powitała i oprowadziła dzieci po szkole. Przyszli pierwszoklasiści zobaczyli zajęcia na sali komputerowej, zajęcia w-f, które prowadziła pani Elżbieta Pluta oraz zobaczyły jak pracują ich koleżanki i koledzy podczas lekcji u pani Alicji Ostapiuk, Lucyny Kuriaty i Anety Grzeszczuk. Na koniec przyszedł czas na świetlicy w której czekała pani Agnieszka z grupą klas pierwszych. Przedszkolaki na samym początku miały możliwość zapoznania się z nową salą,  zabawkami i grami planszowymi. Następnie „Biedroneczki” wspólnie ze starszymi kolegami wzięły udział w różnorodnych zabawach integracyjnych przygotowanych przez panią ze świetlicy szkolnej m. in. „Balon i imię”, „Samolot”, „Muzyczna loteryjka”. Nasi uczniowie pokazali młodszym kolegom ruchy do tańca integracyjnego pt. „Chocolate”, a następnie zaprosili naszych gości do wspólnego tańca. „Biedroneczki” z dużym zaangażowaniem i z uśmiechem na twarzy bardzo ładnie naśladowały ruchy starszych kolegów. Ostatnią zabawą było upieczenie ciasteczek. Podczas tej zabawy dzieci doskonale naśladowały za pomocą gestów i mimiki cały proces robienia ciasteczek. Następnie wszyscy zostali poczęstowani przez panią Agnieszkę „upieczonymi ciasteczkami”. Po skończonych zajęciach, „Biedroneczki” miały czas, aby pobawić się w świetlicy szkolnej. Nasi goście już teraz wiedzą, gdzie można ciekawie spędzić czas wolny po zajęciach w szkole. Na pamiątkę naszego spotkania wszyscy zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie. Dzieciom bardzo  podobała się wizyta w naszej świetlicy szkolnej i mamy nadzieję, że jeszcze nas odwiedzą.

Bardzo serdecznie dziękujemy pani Elżbiecie Drabo, Elżbiecie Plucie,  Alicji Ostapiuk, Lucynie Kuriacie i Anecie Grzeszczuk za pomoc w organizacji spotkania z przedszkolakami i ciekawe przygotowanie dla nich pokazu!

Zapraszamy do galerii zdjęć: