Warsztaty w Borzygniewie – wycieczka klasy 4A

4aborzygniew

Szkoła Podstawowa nr 1 w Kątach Wrocławskich realizuje projekt „Bezpieczny Dolnoślązak” w ramach konkursu zorganizowanego przez Dolnośląski Urząd Marszałkowski. W ramach tego projektu klasa IV a brała udział wraz z uczniami ze szkoły w Sierpcu w warsztatach w Ośrodku Sportów Wodnych i Rekreacji w Borzygniewie.
Warsztaty prowadził ratownik Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Wrocławia. Uczniowie nabyli praktycznych umiejętności z pierwszej pomocy, uczyli się bezpiecznych zachowań nad wodą. Na sztucznym fantomie dzieci uczyły się prawidłowej resuscytacji. Oglądaliśmy sprzęt do ratowania topiących się ludzi. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w rzucaniu kołem ratunkowym, rzutką  rękawową i boją ratowniczą. Ratownik pokazał i opisał kamizelkę asekuracyjną, którą wkładają ratownicy w czasie interwencji oraz pokazał w Marinie żaglówki i łodzie.
Uczniowie mieli też okazję obserwować przez lornetkę otaczającą przyrodę: ptaki, ryby, górę Ślężę, tamę nad zalewem Mietkowskim. Po zajęciach wraz z kolegami ze szkoły w Sierpcu smażyliśmy kiełbaski w ognisku, bawiliśmy się na placu zabaw. Zajęcia zorganizowała pani Lidia Reps. Drugim opiekunem była wychowawczyni klasy IV a pani Małgorzata Czarnik.

zapraszamy do galerii zdjęć – KLIKNIJ TU