Warsztaty „Święto pieczonego ziemniaka”

 p1140499

W piątek 21 października uczniowie klas Ia i Ib pojechali do Kryształowic na warsztaty „Święto pieczonego ziemniaka”. Po przyjeździe uczniów przywitał Pan Dariusz oraz jego liczna gromadka kotów. Gospodarz  pokazywał dzieciom różne gatunki drzew, zachęcał do porównywania wyglądu, kształtu liści, zorganizował zabawy i konkursy z udziałem ziemniaka.

Opowiedział historię ziemniaka. Wszystkie dzieci wzięły także udział w warsztatach plastycznych. Pierwszaki wycinały z serwetek listki i techniką decoupage wyklejały nimi deseczkę. Po degustacji pieczonych ziemniaków uczniowie zwiedzili gospodarstwo, na terenie którego znajduje się wiele zabytkowych przedmiotów. To była ciekawa i pełne emocji wycieczka, a dzieci z zadowoleniem i zaangażowaniem włączały się do zabaw.

galeria zdjęć