Warsztaty poświęcone muzyce i polskim kompozytorom

dscn2388

We wtorek, 8 listopada klasę IIIC odwiedził muzyk i kompozytor Kamil Hamulczyk, mieszkaniec Kątów Wrocławskich. Jego wizyta związana była z cyklem zajęć poświęconych muzyce i polskim kompozytorom.

    Pan Kamil przygotował dla uczniów prezentację multimedialną, którą rozpoczął od przedstawienia się i zapoznania uczniów z jego twórczością – nasz gość pokazał filmik, dzięki któremu dostał się do Finału Międzynarodowego Konkursu TRANSATLANTYK.

    Następnie w dużym skrócie uczniowie dowiedzieli się o pracy kompozytora oraz kto zasłynął w tej dziedzinie na przestrzeni lat. Kolejna część prezentacji poświęcona była podstawowym zagadnieniom muzycznym (partytury, sposoby komponowania utworów, skład orkiestry symfonicznej). Tu uczniowie mogli zabłysnąć wiedzą i zgłaszać się do odpowiedzi.
    Na zakończenie p. Kamil wykonał z dziećmi piosenkę „Rozpędzony” zespołu Arka Noego.
Dziękujemy za odwiedziny i liczymy na kolejne warsztaty.
Anita Sudoł