VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

tabliczka

Dzień Tabliczki Mnożenia odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. W tym roku wypadło na 30 września 2016r. Szkoły z różnych stron świata uczestniczą  w tym wydarzeniu.Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do tego wydarzenia.  Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami są uczniowie. Tworzą oni specjalne Komisje Egzaminacyjne. Zaopatrzeni są w losy i przepytują kolegów.

Naszą Komisję tworzą następujący uczniowie z klas szóstych, którzy wykazali się znakomitą znajomością tabliczki mnożenia.

„Egzamin” – brzmi bardzo groźnie i wielu osobom kojarzy się z trudnymi „przeprawami” – w formie testów, klasówek i zaliczeń. U nas egzamin jest znacznie przyjemniejszy!  Ich główną formą są losy o różnym stopniu trudności.

Każda osoba, która odpowie (ustnie lub pisemnie) na 5 pytań z losu, otrzymuje tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz imienną legitymację. Posiadanie legitymacji  jest ogromną satysfakcją.

 

Życzymy wszystkim powodzenia.

I pamiętajcie tabliczka mnożenia i dzielenia to podstawa!!!

Koordynatorki: Małgorzata Czarnik i Joanna Palińska.