VI Edycja Konkursu Klasowej Piosenki Religijnej pt. „Szli Święci przez Polskę”

Dnia 21 lutego 2019 r. w naszej szkole odbyła się VI Edycja Konkursu Klasowej Piosenki Religijnej pt. „Szli Święci przez Polskę”. Celem konkursu było ukazanie piękna życia z jego codziennym krzyżem i radościami  w drodze do świętości. W konkursie udział wzięli uczniowie klas I – III i klasy IVA, IVB, IVC, VA, VB, VC i VIIIA.

Obecni byli ks. proboszcz Krzysztof Tomczak, muzyk i kompozytor Krzysztof Warchoł z małżonką Elżbietą, p. Justyna Czarnik – Khyar (absolwentka naszej szkoły), p. dyrektor Lidia Reps, p. wicedyrektor Ewa Winnicka, p. wicedyrektor Beata Zielińska, nauczyciele i pracownicy obsługi oraz rodzice wspomagający przygotowanie konkursu. Konkurs prowadzili uczniowie klasy VIIIA – Martyna Sałdyka i Szymon Dykiel.

Festiwal Piosenki rozpoczęli uczniowie klas I – III. Ich wystąpienie oceniło jury w składzie: Przewodniczącej Rady Rodziców p. Elżbietę Rakowską, p. Marzenę Winter i p. Katarzynę Mikułę.

I miejsce zajęła klasa III B za piosenkę pt: „Franek” z Arki Noego

II miejsce zajęła klasa II C za piosenkę pt: „Każdy może być święty” z Zespołu Rycerze Światła

III miejsce zajęła klasa I A za piosenkę pt: „Faustyna” z Zespołu Mała Armia Jezusa

Pozostałe klasy z tej grupy otrzymały wyróżnienia za piosenkę:

• I B pt: „Coś się świeci”

• I C pt: „Cały świat jest pełny twej miłości”

• II A pt: „Poszli w ciemno za światłem”

• II B pt: „Bohater”

• III A pt: „Tuż, tuż”

Następnie zaprezentowali się uczniowie klas czwartych, piątych i ósmej, których oceniło jury w składzie: p. wicedyrektor Beata Zielińska, p. Anna Szkarłat i zastępca przewodniczącej Rady Rodziców p Agnieszka Becla.

I miejsce klasa V C za piosenkę pt: „Ojciec wszystkich ludzi” zespołu Małe TGD

II miejsce klasa V B za piosenkę pt: „Anioł stróż”

III miejsce klasa V A za piosenkę pt: „Idę sobie” zespołu Małe TGD

Pozostałe klasy otrzymały wyróżnienie:

• IV C za piosenkę pt: „Chwała Tobie Panie”

• IV B za piosenkę pt: „Pioseneczka”

• IV A za piosenkę pt: „ Droga do nieba”

Potem wystąpili uczniowie klasy VIIIA, którzy przedstawili montaż poetycko – muzyczny, autorstwa byłego nauczyciela muzyki, p. Kazimierza Warchoła i naszej absolwentki p. Justyny Czarnik – Khyare ilustrującego święte i ciekawe życie patrona szkoły Kardynała Bolesława Kominka. Za swój występ uczniowie otrzymali I miejsce.

Niespodzianką było wystąpienie dzieci z grupy zerowej z Przedszkola Sióstr Elżbietanek.

Serdeczne podziękowania składam Przewodniczącej Rady Rodziców p. Elżbiecie Rakowskiej, Zastępcy Przewodniczącej p. Agnieszce Becli za pomoc w przygotowaniu upominków dla dzieci. Rodzicom: p. Katarzynie Szydłowskiej, p. Mariuszowi Podobińskiemu, p. Grzegorzowi Galik oraz rodzicom zaangażowanym, za ogromny wkład w przygotowanie dekoracji. Również bardzo dziękuję wszystkim dzieciom za piękne portrety naszych polskich świętych, które stały się dekoracją sceny i sali gimnastycznej.

Wszystkim dzieciom biorącym udział w Festiwalu składam serdeczne Bóg zapłać.

Organizator konkursu S. Augustyna Polak

wraz z wychowawcami klas.

Galeria zdjęć